Calvin Leather Rectangle Ottoman – Nightfall Blue
The Calvin Leather Bench combines industrial style with modern sophistication. Upholstered in rich, top-grain leather adds texture and refined elegance. The sleek black metal base provides sturdy support and a contemporary edge. Perfect for entryways, dining spaces, or at the foot of a bed, the Calvin Bench offers both versatility and timeless style for any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 62”W x 32”D x 18”H |
|---|---|
| Materials | Top Grain Leather,Iron |
| Colors | Nightfall Blue |
| Weight | 62 lbs |
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 62 × 18 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Nightfall Blue |
| Style | Industrial |
| Collection | Calvin |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields







Reviews
There are no reviews yet.