Laguna Solid Wood 4dr Buffet – Natural Maple
Fresh and inspiring, the Laguna evokes California casual with each detail. Subtle curves and built-in drawer pulls create a simplistic design, while solid mango wood in a soft butternut finish pairs dreamy storage with a modern yet timeless appeal.
Product Details
| Overall Dimensions | 68”W x 20”D x 34”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Natural Maple |
| Weight | 190 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 32.25″x17.25″x10.50″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
| Weight | 190 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 34 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural Maple |
| Style | Transitional |
| Collection | Laguna |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.