Leo Outdoor Accent Chair – Taupe
Relax in effortless style with our Leo Accent Chair. Built from sturdy teak wood, featuring intricately woven polyester rope, and topped with weather-resistant Olefin cushions, it exudes artisanal charm and outdoor resilience. Whether basking in the afternoon sun or enjoying starlit evenings, the Leo chair creates a tranquil escape in your outdoor haven.
Product Details
| Overall Dimensions | 39.5”W x 32.5”D x 27”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood, 100% Polyester Rope, 100% Olefin |
| Colors | Taupe |
| Weight | 42.54 lbs |
| Weight | 42.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.5 × 39.5 × 27 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Taupe |
| Style | Contemporary |
| Collection | Leo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.