Valerie Outdoor Counter Stool – Natural
Crafted from durable teak wood and upholstered in weather-resistant Olefin fabric, the Valerie Outdoor Counter Stool is built to thrive in outdoor spaces. Its timeless design combines style and resilience. Perfect for alfresco gatherings and sunlit breakfasts.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 23.23”D x 38.78”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Weave, Teak, 100% Olefin |
| Weight | 19 lbs |
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.23 × 22 × 38.78 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Valerie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields










Reviews
There are no reviews yet.