Preston Leather Dining Chair – Midnight Raven
The Preston Dining Chair features top grain leather with a sleek iron base and tapered legs. Its round back design ensures comfort, making it an ideal addition to your dining space. The combination of materials offers a perfect balance of style and durability.
Product Details
| Overall Dimensions | 21.65”W x 23.2”D x 30.3”H |
|---|---|
| Materials | Top Grain Leather, Iron |
| Colors | Jet Black |
| Weight | 18.69 lbs |
| Weight | 18.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.2 × 21.65 × 30.3 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Jet Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Preston |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields





Reviews
There are no reviews yet.