Bradley Solid Wood 2dr Cabinet – Landmark Brown
The Bradley Collection exudes classic charm with solid oak’s strength and a water-based finish that enhances its grain. Antique brass hardware, soft-close doors, and floating shelves deliver refined elegance and timeless functionality to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 37.25”W x 20”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Oak Wood, Tempered Glass |
| Colors | Landmark Brown |
| Weight | 109.53 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 2 |
| Shelf Interior Dimensions | 35.5″ x 17.75″ x 15.5″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Weight | 109.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 37.25 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Landmark Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Bradley |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.