Shira Solid Wood 4dr Buffet – Kona Brown
The Shira Collection, where intricate herringbone craftsmanship brings artistry to life. Made from mango wood, its rich kona brown finish creates a stunning centerpiece, blending beauty with functional design, making it a perfect addition to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 78”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Kona Brown |
| Weight | 171 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Weight | 171 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 78 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kona Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Shira |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.