Livia Outdoor Square Ottoman – Taupe
Unwind in luxury with the Livia Teak Outdoor Ottoman in soothing taupe. Crafted from premium teak wood and upholstered in solution-dyed acrylic, this ottoman is the perfect blend of elegance and durability for your outdoor oasis. Its soft, neutral hue invites relaxation, while the sturdy teak frame ensures lasting beauty. Whether you’re enjoying a quiet evening under the stars or hosting friends for an al fresco gathering, the Livia Ottoman offers the perfect backdrop for creating cherished memories and moments of pure comfort.
Product Details
| Overall Dimensions | 37.8”W x 37.8”D x 7.48”H |
|---|---|
| Materials | Teak Wood, 100% Acrylic |
| Colors | Taupe |
| Weight | 66.44 lbs |
| Weight | 66.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.8 × 37.8 × 7.48 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Taupe |
| Style | Contemporary |
| Collection | Livia |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.