Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall rectangular coffee table. Featuring a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, this table is distinguished by its striking waterfall-edge design. Use this alone to anchor your living space, or pair it with the coordinating Waterfall accent table for a tiered look that provides additional useful surface area. This Waterfall rectangular coffee table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a warm, light oak finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 19.491 |
| Carton Weight | 64.000 lb |
| Product Weight | 64 lb |
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.