Normandy Queen Panel Bed
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy Queen Panel Bed. Inspired by European architecture, this panel bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. Regal comfort in a simplistic design sure to bring enduring style for generations. Bring it all home with Normandy.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 53.580 |
| Carton Weight | 205.400 lb |
| Product Weight | 169.9 lb |
| Carton Volume | 30.580 |
| Weight | 169.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88 × 66 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields





Reviews
There are no reviews yet.