Brisbane Outdoor Bar Stool – Natural
Inspired by nature and crafted for durability by our artisans, the Brisbane Bar Stool features a meticulously woven frame and plush Olefin cushion. Its inviting design creates a space where style meets comfort, perfect for lingering outdoor dinners. Built to endure the elements, it seamlessly blends function with timeless elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 22.5”D x 45.28”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Hyacinth Rope, 100% Olefin |
| Colors | Natural |
| Weight | 17.35 lbs |
| Weight | 17.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 22 × 45.28 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Brisbane |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields








Reviews
There are no reviews yet.