Millwork Brown Large Entertainment Base
Sophistication meets rustic, industrial charm with the Millwork large entertainment center. Seamlessly blending high-contrast materials and finishes in perfect harmony, this piece makes a captivating statement in any living space. A textured steel frame is highlighted by warm copper undertones, while a distinctive 92” wood top exudes character with natural knots, subtle saw marks and a white cerused finish that accentuates the rich umber wood grain. Above the drawers and cabinets, open shelving offers both form and function, perfect for displaying curated décor, housing media components, or keeping everyday essentials within reach while maintaining an airy, balanced silhouette.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 30.667 |
| Carton Weight | 300.000 lb |
| Product Weight | 230 lb |
| Carton Volume | 39.111 |
| Weight | 230 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 92 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.