Audrey Swivel Chair
The Audrey Swivel Chair combines modern sophistication with unparalleled comfort. Featuring an oversized design it offers a plush, sink-in feel with cushions filled with a luxurious feather-and-down blend. The 360-degree swivel base adds functionality, making it perfect for living rooms, reading nooks, or cozy corners. The Audrey Swivel Chair is a stylish and versatile addition to any space, bringing California casual elegance to your home.
Product Details
| Overall Dimensions | 46”W x 41”D x 32”H |
|---|---|
| Materials | 100% Top Grain Leather |
| Colors | Sand Cloud |
| Weight | 173 lbs |
| Functionality | Swivel |
| Rub Count | 80000 |
| Material Cleaning Code | X |
| Weight | 173 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 46 × 32 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand Cloud |
| Style | Contemporary |
| Collection | Audrey |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.