Sylvie Accent Table
Traditional elegance meets modern quality with the Sylvie accent table. Standing stately on soft sloping curves in a rich chestnut finish, this table is the missing piece for any space. Made from rubberwood solids sure to withstand everyday wear, the Sylvie table is the perfect blend of antique style and modern craftsmanship. The gorgeous cathedral grain detailing on this piece makes it a true heirloom, sure to be a standout in your home for generations. For vintage-inspired elegance built to be everlasting, look no further than Sylvie.
Product Details
| Collection | Sylvie |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 7.850 |
| Carton Weight | 34.000 lb |
| Product Weight | 34 lb |
| Carton Volume | 7.843 |
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Sylvie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.