Millwork Brown Friendship Table
The perfect blend of modern sophistication and rustic charm, Millwork has it all. This dining table is the new centerpiece of your space, bringing the best of the classic and modern together for a truly unique character. Finished in a warm, umber wood tone that shines with a glow, this table brings personality. The standout of your next dinner party, the Millwork table can seat up to six people. Standing strong on a stylish and durable steel base detailing, this piece is the pinnacle of style and functionality.
Product Details
| Collection | Millwork |
|---|---|
| Style | Industrial |
| Type | Dining Tables |
| Carton Volume | 12.540 |
| Carton Weight | 172.000 lb |
| Product Weight | 172 lb |
| Carton Volume | 13.186 |
| Product Weight | 149.91 lb |
| Weight | 149.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 76 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Millwork |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.