Normandy King Upholstered Storage Bed
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy King Upholstered Storage Bed. Inspired by European architecture, this storage bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and plush, clean cream upholstery. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. With added storage, the Normandy brings style and function in a regal frame to suit any space.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Upholstered |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 53.080 |
| Carton Weight | 291.500 lb |
| Product Weight | 232 lb |
| Weight | 232 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 81 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields





Reviews
There are no reviews yet.