Melange Bellis Accent Table
Chic and modern, the Bellis Accent Table exudes tasteful style with an interlocking bronze-colored metal base and a Gypsum tabletop.
Product Details
| Carton Height | 28.00 |
|---|---|
| Carton Length | 19.25 |
| Carton Weight | 38.14 |
| Carton Width | 24.50 |
| Depth | 22.00 |
| Distressing | No |
| Height | 24.00 |
| Important Use Information | We recommend the use of felt tabs and coasters to protect the stone surface. All stone tops, especially those around water should be sealed or polished before use and on a regular basis to ke |
| Levelers | No |
| Material Description | Tubular Steel and Gypsum |
| Metal Distressing | No |
| Style | Modern/Contemporary |
| Top Load Capacity | 70 lbs |
| Width | 16.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 26.46 |
| Image Role Data | {“638_50381_MULTI_abstract”:[“Abstract Image”,”Abstract Image 1″],”638_50381_MULTI_silo”:[“Silo Image 1″,”Silo – 3/4 Angle”],”638_50381_MULTI_top”:[“Top Silo Image 1”]} |
| Weight | 26.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 24 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Browns |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Melange |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Modern accent table with an interlocking bronze-colored metal base and a gypsum top for a refined, sculptural look.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.