Plymouth Gray Queen Poster Bed
Drift off to sleep in the cozy, cottage-style Plymouth Poster Bed, featuring charming, paneled accents and detailed molding on the headboard and footboard. Available in Queen size as well as King and California King sizes, this bed is crafted with high-quality construction, ensuring it can be enjoyed for generations to come. The graceful, scalloped profile of the headboard and intricately carved posts make this bed a statement piece. Finished in a distressed graywash highlighted by contrasting medium brown accents, the Plymouth poster bed brings warmth and character to any bedroom.
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Type | Beds |
| Carton Volume | 0.001 |
| Carton Weight | 191.000 lb |
| Product Weight | 191 lb |
| Carton Volume | 23.400 |
| Weight | 191 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 90 × 68 × 68 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Items We Think You Will Love..
Find the perfect piece of furniture, mattress, or home decor at for your budget and your style.
Clearance
These items are available at an everyday low price. Additional sales do not apply!
Items You've Been Looking At...
Your Home, Our Passion
Design, shopping, and sleep tips for your home and more!
Questions about this product?
"*" indicates required fields




Reviews
There are no reviews yet.